onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Sportem k lepší kondici

Po dlouhé zimě s prvním výletem do přírody mnoho lidí zjišťuje, že jejich fyzická kondice se přes zimní měsíce ztratila a je třeba ji opět získat. Máme pro vás pár tipů, jak se znovu dostat do kondice.

Pravidelně navštěvujte fitcentrum

Nejlepším způsobem jak začít pracovat na své kondici, je pořídit si permanentku do fitcentra. Předplacené členství vás donutí pravidelně chodit cvičit. K dispozici máte mnoho cvičících strojů na posílení celého těla. Na získání kondičky a výdrže při vytrvalostních sportech jako je např. běh nebo jízda na kole jsou vhodné trenažéry na tyto sporty.

Běžeckým pásem disponuje každá posilovna. Hodí se na zahřátí těla před začátkem jakéhokoli cvičení. Běžecký pás má různé programy a obtížnosti. Snadno si nastavíte buď délku trasy, kterou chcete uběhnout, rychlost běhu nebo obtížnost terénu, který může trenažér simulovat nakloněním běžecké ho pásu.

Dalším oblíbeným strojem je cyklotrenažér. V poslední době se stal oblíbeným při spiningu. Cyklotrenažéry, nebo také rotopedy dokáží simulovat jízdu na kole. Stejně jako u běžeckých pásů si můžete nastavit široké spektrum možností od délky trasy, terénu, a doby jízdy. Sledovat můžete i úbytek kalorií.

Tyto přístroje si můžete pořídit i domů, pokud máte k dispozici větší byt, nebo rodinný dům. Ceny jsou velmi příznivé.

Sportujte v přírodě

Příjemnější alternativou k fitcentrům je sportování v přírodě. Pokud vás nelákají posilovací stroje, můžete vyrazit na kole. Pravidelnou jízdou na kole se můžete zbavit přebytečných kil a dostat se do formy. Kdo nemá kolo, nebo ho jízda na kole nebaví, může si jít zaběhat. Běhat v přírodě je určitě příjemnější, než v tělocvičně na běžícím páse. Další alternativou jsou in-line brusle. Každé větší město má k dispozici in-line stezku, na které můžete najet až několik kilometrů

Ani doma nemusíte zahálet

Nechce se vám do posilovny ani ven? můžete bez problému cvičit doma. Skvělým nástrojem pro protáhnutí a zpevnění celého těla je balanční míč bosu Dynaso. Umožňuje provádět mnoho cviků a různě náročných. K míčům je k dispozici i podložka pro méně náročné cviky. Balanční míč po cvičení snadno uklidíte např. pod postel, nebo do skříně.